Meni Zatvori
Zatvori

CEDIS tokom 2025. godine uložio preko 35 miliona eura u distributivnu mrežu

U cilju razvoja elektrodistributivne mreže, a cijeneći značaj sigurnog i kvalitetnog napajanja električnom energijom korisnika, CEDIS je u protekloj godini uložio preko 35 milona eura. U poređenju sa 2024. godinom, ulaganja u mrežu uvećana su za čak 8 miliona eura, što ukazuje na intezivan rad i nastojanje kompanije da u skladu sa predviđenim planom ostvaruje zacrtane ciljeve.

Ističući podatke o ulaganjima, želimo naglasiti da je od ukupnog iznosa, skoro 12 miliona eura uloženo samo u sekundarnu mrežu (10 kV i 0,4 kV mreža) iz domena nadležnosti Setora za održavanje, kao jedan od ključnih zadataka za kvalitet snabdijevanja. Najveći dio navedenog iznosa (preko 7 miliona eura), utrošen je na investicione radove, a u smislu povećanja mrežnog kapaciteta, zamjene zastarjele i ugradnju nove opreme.

Iako je prethodna godina započela sa nepovoljnim vremenskim uslovima za obavljanje planiranih poslova, predanim i napornim radom uspješno je ugrađeno skoro 11 hiljada stubova i 541 km samonosivog kablovskog snopa. Pored navedenih planiranih aktivnosti, u prethodnoj godini utrošena su znatna sredstva i na havarijsko održavanje i ispunjeni su opravdani zahtjevi korisnika (cca 4 miliona eura). Navedene cifre govore i o tome da je sprovedena uspješna realizacija Plana održavanja na nivou svih sedam regiona, preciznije ostvarena premašuje projektovanu realizaciju.

Koristimo priliku da ukažemo na činjenicu da su se kroz Plan održavanja u najvećem broju realizovale investicione, a u znatno manjem havarijske aktivnosti, što dosad nije bio slučaj. Dakle, godišnji izvještaji o ulaganjima svjedoče konstantnom padu ulaganja u havarijske, te uvećanju sredstava opredijeljenih za investicione radove.

Profesionalnim planiranjem i jasnim definisanjem strateških ciljeva, dostižemo sve veće standarde kada je u pitanju isporuka električne energije krajnjim korisnicima, što je glavni prioritet naše kompanije.

Povezane vijesti