Ulaganje u zajednicu

Prioritet mladi

 

Kao društveno odgovorna kompanija Crnogorski elektrodistributivni sistem (CEDIS) ove godine je više od polovine ukupnog iznosa predviđenog za donacije i sponzorstva idzvojio za sportske klubove i istaknute pojedince, a posebna fokus je bio na podršku djeci – od  donacija i sponzorstva za sportske klubove sa podmlatkom, do pomoći Dječijoj bolnici  i finansiranju nedostajućih sredstava za liječenje djece.

 

Od ukupno predviđenog iznosa u budžetu za ove namjene – 286.000 eura, za razvoj sporta u Crnoj  Gori odobreno je  155,600 eura. Nakon sporta najviše sredstava opredeljeno je za obrazovanje, zdravstvo, kulturu i podršku kulturnim dobrima i zajednici.

Donacije zdravstvu iznosile  su 46,068 eura,  za sponzorstva i donacije kulturnim institucijama  i kulturi dodijeljeno je  47, 266  eura, dok je za oblast obrazovanja izdvojeno12, 265 eura.

U oblasti zdravstva Institutu za bolesti djece KCCG donirano je 30.000 eura, kojima je kupljen najsavremeniji aparat za rano ispitivanje sluha kod djece BERA. Bolnici Vaso Ćuković u Kotoru opredeljeno je 13,068 eura za operacionu lampu i oni sada mogu da koriste još jednu operacionu salu za potrebe pacjenata što je, uzimajući u obzir važnost te medicinske ustanove, od izuzetnog značaja za našu zajednica u cjelini.

Mnogi sportski klubovi koji imaju podmladak dobili su od  CEDIS-a ove godine sredstva kao podršku za kupovinu nedostajućeg inventara, kako bi se djeca u boljim uslovima razvijala i  stasala u buduće šampione. Pomenućemo trofejni karate klub Omladinac, Kick box klub Rad, rukometne klubove Zabjelo i Kotor, šahovski klub Budućnost i mnoge druge.

Nastavljena je podrška Vaterpolo i plivačkom savezu  Crne Gore (40.000 eura), Paraolimpijsom komitetu Crne Gore (10.000 eura), te Šahovskom savezu i Šahovskom  klubu Budućnost.

Autobilista Filip Kunčer je višestruko opravdao sponzorstvo. Ovog oktobra u Monci, kao debitant, završio je prvu sezonu na velikoj auto-moto sceni, kao šampion u kategoriji čelendžer Reno klio kupa.

CEDIS je sa 25.000 eura ove godine prvi put  bio sponzor i  Ženskog rukometnog kluba Budućnost koji je sinonim uspjeha u našem nacionalnom sportu po kojem je država prepoznata u Evropi.

Na spisku onih koji su pomognuti zbog izuzetnih rezultata i razvoja sporta su ženski Odbojkaški klub Morača, Udruženje minifudbala,  Karate klub Podgorica, Dzudo klub Ostroška Gora.

CEDIS je bio i sponzor kik boks reprezentativcu Vikotoru Đukiću, kik bokseru Nikoli Jovetiću, Odbojkaškom savezu Crne Gore,  džudisti Arsu  Miliću.

U oblasti obrazovanja donirano  je podgoriškim osnovnim školama Maksim Gorki i Oktoih, osnovnoj školi Petar Dedović u Murinu, Gimnaziji 30.septembar u Rožajama, srednjoj stručnoj školi Ivan Uskoković u Podgorici, kao i JU Resursnom centru 1.jun.

Od visokoškolskih ustanova podržali smo Ekonomski, Pravni i Prirodno matematički fakultet. Takođe, nastavili smo sa donacijama školama kojima smo pomogli u nabavci klima, računara, rasvjete a uređivali smo i školska dvorišta.

Podržali smo Međunarodni podgorički sajam knjiga, festival Biser Jadrana, a za individualne pomoći osobama koje su nam se obratile raznim povodima odobrili smo, a u skladu sa našim   Pravilnikom koji reguliše sponzorstva i donacije,  2,5 odsto ukupnog budžeta.

U narednom periodu očekuju nas dva velika projekta “Energija u žici” i “Energija podvučeno zelenom” (za koje je ukupno  odvojeno 23.000 eura. Kroz njihovu realizaciju obrazovno vaspitne ustanove će uticati na svijest učenika, nastavnika i šire zajednice o značaju očuvanja životne sredine.

Posebnom donacijom pomogli smo Nacionalnim parkovima Crne Gore u nabavci vanbrodskog motora za pomoć u suzbijanju krivolova na Skadarskom jezeru.

Pravila donacija i sponzorstava u CEDIS-u propisana su posebnim Pravilnikom, sa ciljem promovisanja kompanije kao društveno odgovorne koja doprinosi razvoju zajednice.

 

© 2017 CEDIS All Rights Reserved. Created with love by bildstudio

Sreten krstajić

Rukovodilac Sektora

Sektor za održavanje 20kV i 35kV

E-mail: sreten.krstajic@cedis.me